תהליכי הייצור על פי דאדא קפה

ייחודו של תהליך הייצור של דאדא קפה הוא בהתאמתו לצרכים, לטעמים ולתנאים של השוק הישראלי.

תהליך הייצור בדאדא קפה כולל את השלבים הייחודים הבאים:

בחירת התערובת והרכבתה - הצוות של דאדא קפה יתאים עבורכם את התערובת המיטבית לתמהיל מוצרי משקאות הקפה הנמכרים בבית הקפה שלכם מ-6-10 זני קפה שונים שיובאו מאזורים שונים ברחבי העולם, כדי להרכיב מערך טעמים ייחודי לכם וללקוחותיכם. כחלק מתהליך הבחירה אתם מוזמנים להגיע לבית הקלייה של דאדא קפה ולהתרשם ממגוון הזנים והטעמים שדאדא מציעה.
*מומלץ להגיע אלינו עם התערובת הנוכחית המוגשת אצלכם ולערוך טעימה השוואתית.

ייבוש הקפה - על מנת להפיק את הטעם המירבי מפולי הקפה, עוד קודם לקלייה, דאדא מייבשת בטמפרטורה נמוכה את זני הקפה המרכיבים את התערובת שנבחרה על מנת ליצור אחידות באחוזי הלחות של הפולים וכדי להבטיח טעם משובח וארומה מושלמת.

קלייה איטית וקפדנית בשיטת הקלייה המסורתית המשמשת את דאדא, פולי הקפה עוברים תהליך קלייה האורך 24-28 דקות בממוצע, בטמפרטורה מבוקרת בתוף שנבנה במיוחד על פי דרישותיה של דאדא קפה כדי למצות את טעמם העמוק של הפולים.

קירור התערובת - בתום תהליך הקלייה, הפולים מקוררים עד לטמפרטורת החדר באמצעות אוויר ולא על ידי מים.

אריזת התערובת עם סיום תהליך הקירור הקפה נארז בשקיות מיוחדות (שסתום חד כיווני) ללא שימוש בחומרי שימור כגון: חנקן ודומיו.

אספקה ללקוח - האספקה מתבצעת תוך 48 שעות מסיום הקלייה.

במילים אחרות - שיא הטריות והשירות.

הצטרפו גם אתם למהפכת הטריות והתמכרו לדאדא קפה!

מיתוס הקפה האיטלקי

בתור התחלה, אין קפה שגדל באיטליה. כל הקפה בעולם גדל באזור קו המשווה ומשם מופץ לרחבי העולם. קפה קלוי מיובא מאיטליה עובר מסע ארוך, דרך חתחתים של ממש, מרגע שנקטף, יובש ונקלה, ועד לשלב החליטה והמזיגה לכוס. כמה ארוך? במקרה הטוב, מטען שנשלח מאיטליה לישראל מיטלטל כ-3 חודשים לפחות. במקרה השכיח, הוא "התבגר" כ-8 חודשים בשקיות.